Wprowadzenie do pracy ze snami (2.09, Warszawa)

Po co nam praca ze snami?

Śpiąc spędzamy średnio 1/3 naszego życia. Sen jest bardzo ważny dla procesów dziejących się w naszym organizmie – ciało się regeneruje, mózg również, utrwalają się zapamiętane informacje oraz świeżo zdobyte umiejętności, następuje uporządkowanie i integracja doświadczeń emocjonalnych. Marzenia senne długo były zbywane przez naukę, jako produkt uboczny fizjologicznego funkcjonowania mózgu, jednak dziś sny wraz z ich treścią traktuje się już o wiele poważniej.

Sny możemy również potraktować jako posłańców niosących wiadomości – od naszych mniej poznanych części psychiki, do tych bardziej uświadomionych. Dzięki swej magii, symbolice i metaforze, sny potrafią też poprowadzić nas w mniej przyziemne obszary życia, dając kontakt z czymś poza naszym małym ja, z naszą drogą, przeznaczeniem czy głębszym sensem życia.

Jeśli fascynują Cię sny, lubisz śnić, chcesz zrozumieć swoje sny lepiej lub w ogóle rozpocząć przygodę ze snami, zapraszam na krótki wprowadzający w tę tematykę warsztat.

Obejmie on:

– Prezentację filozofii i metod psychologii procesu, które wykorzystuję w pracy ze snami,
– Wspólną pracę nad jednym wylosowanym spośród chętnych uczestników snem
– Pracę w parach nad swoimi snami

Jest to wprowadzenie, które pozwoli poznać metodę i zabrać ze sobą podstawową wiedzę o technice pracy ze snami, do późniejszego wykorzystania w pracy własnej.

Termin: 2 września 2016, godz. 18-21
Cena: 50zł
Miejsce: Akademia Psychologii Zorientowanej na Proces, ul. Madalińskiego 89/1, Warszawa
Prowadzenie: Joanna Boj

Konieczne wcześniejsze zapisy: joanna.boj@gmail.com